Medarbejderne i

Move Innovation

Martin Hansen

Martin Hansen

CTO / M. Sc.

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 70 40 58

Email: martin.hansen@moveinnovation.dk

Jørgen Ole KJær

Jørgen Ole KJær

CEO / M. Sc.

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 55 77 47

Email: jorgen.ole@moveinnovation.dk

Tina Rithamer

Tina Rithamer

Adm. responsible / B. Sc. Finance

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 23 23 91 77

Email: tina.rithamer@moveinnovation.dk

Torben Laursen

Torben Laursen

Projektleder / B. Sc. Electrical Engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: 

Email: torben.laursen@moveinnovation.dk

Carina Lindahl

Carina Lindahl

R&D Engineer / M. Sc. Design & Innovation

Telefon: +45 31 50 25 66

Email: carina.lindahl@moveinnovation.dk

Andreas Hindborg

Andreas Hindborg

R&D Engineer / M. Sc. Computer Science and Engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 56 06 44

Email: andreas.hindborg@moveinnovation.dk

Ryan Raasch

Ryan Raasch

Senior R&D Engineer / M. Sc. Computer Engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 60 69 86

Email: ryan.raasch@moveinnovation.dk

Remus Mihail Prunescu

Remus Mihail Prunescu

R&D Engineer / Ph. D. Automation and Control, EE

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 31 13 24

Email: remus.prunescu@moveinnovation.dk

Niels Sigvard Hansen

Niels Sigvard Hansen

Senior Hardware Designer / B. Sc. Electronics Engineer

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 20 77 70 19

Email: niels.hansen@moveinnovation.dk

Rune Garmund

Rune Garmund

R&D Engineer / B. Sc. Electrical engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Email: rune.garmund@moveinnovation.dk

Søren Enggaard Hansen

Søren Enggaard Hansen

R&D Engineer / M. Sc. Mathematical Modelling & Computation

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 60 20 21

Email: soren.hansen@moveinnovation.dk

Iben Schalck

Iben Schalck

Communications & Marketing / Cand. mag. Film and Media Science 

Email: Iben.schalck@moveinnovation.dk

Morten Lykke Hilligsøe

Morten Lykke Hilligsøe

R&D Engineer / M. Sc. Electrical Engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 50 28 07 78

Email: morten.hilligsoe@moveinnovation.dk

Haukur Gylfason

Haukur Gylfason

R&D Engineer / M. Sc.

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 31 55 77 02

Email: haukur.gylfason@moveinnovation.dk

Jan Mølgård Nielsen

Jan Mølgård Nielsen

Senior R&D Engineer / M. Sc. Electrical Engineering

Telefon: +45 32 20 50 60

Direkte: +45 51 90 00 09

Email: jan.nielsen@moveinnovation.dk

Sophie Schaumann

Sophie Schaumann

Product Technologist / AP. Production Technology

Lasse Aagaard

Lasse Aagaard

Student Assistent

Maja Lund

Maja Lund

Student assistent

Tobias Pryning

Tobias Pryning

Student Assistent

OM MOVE INNOVATION

Move Innovation er eksperter i udvikling af produkter og fokuserer på innovative, mekatroniske løsninger. Vi er specialister inden for apparat-, løsnings- og komponentudvikling. I vores arbejde med forskelligartede projekter, har vi udviklet fra idé til produkt, fungeret som udviklingsafdeling og tilbudt ekspertviden som konsulenter.

KONTAKT

Move Innovation

Dynamovej 11, 2. Tv.
DK-2860 Søborg
Tel: +45 32205060
Email: info@moveinnovation.dk

CVR: 32777066

 

Vores vision

Vi lever og ånder for mekatroniske løsninger. Vores mål er at digitalisere den danske industri.